Scroll to top

Jak zhotovit novou web stránku?

WEBSTRÁNKA | projektman projektman - 10. srpna 2020

Porovnáváme e-shopy a prezentační stránky na míru – přes vlastní CMS systém vašeho dodavatele e-shopu, přes wordpress, e-shop na facebooku a přes opensource.

1. E-shop a prezentační stránka s vlastním CMS systémem od vašeho dodavatele e-shopu

Vlastní CMS systém znamená vlastní redakční systém, ve kterém vybavujete veškerou administrativu. Rozhodně nedoporučujeme až na jednu výjimku. Pokud je váš dodavatel natolik velký, že je vysoký předpoklad, že nezkrachuje a také pokud máte ošetřené, že ze systému lze stáhnout všechna potřebná data v případě přechodu na jiné e-shopové řešení. Podnikatelé však při svých povinnostech jednak nevědí, že by měli na to myslet a jednak je to už na odbonejšiu debatu, aby věděli, zda takový systém jim dodavatel poskytuje nebo ne. Na Slovensku trhu, je firem, které by splňovaly výše zmíněné atributy, jako šafránu. Proto bude nejlepší se nespoléhat na takovou formu zhotovení e-shopu, protože riskujete nemalé finanční prostředky a ztrátu kontroly nad e-shopové řešením. Kromě toho jste úzce provázaný s firmou, která redakční systém vytvořila a jste omezen pouze na řešení, která mají aktuálně v nabídce.

2. E-shop a prezentační stránka přes wordpress

WordPress řešení je vhodné spíše pro prezentační stránky, na kterém běží velmi dobře a je to celosvětově nejvíce používané řešení se statisíci prezentačních stránek, případně 1-5 produktových e-shopů. Výhodou tohoto řešení je, že máte volnou ruku při provádění jakékoliv funkcionality, bez ohledu na dodavatele vašeho webu. Na Slovensku je kopec lidí, což vám umí implementovat jakékoli řešení na váš web, takže nejste na nikoho odkázán a máte vše pod kontrolou.

Na druhé straně, přes toto řešení nedoporučujeme budovat e-shopy. Toto řešení není zatím na to zatím stavěné a nejčastěji se setkáváme s problémem rychlosti e-shopu na WordPress, což je velmi důležitý atribut pro pohodlné nakupování na e-shopu.

3. E-shop na facebooku.

Tato platforma se neujala a lidé si na ni nenavykli. Momentálně mě nulový potenciál, proto tuto formu prodeje nedoporučujeme ani spouštět.

4. E-shop přes opensource

Opensource je otevřená obvykle celosvětová platforma, kde si umíte zřídit jakékoliv funkcionality a vzhled. Výhodou takové platformy je, že pro platformu existuje na světě obrovské množství dodavatelů, které garantují nejnižší tržní ceny různých funkcionalit a neomezenost v možnostech zhotovení e-shopu nebo prezentační stránky. Jak jsme již výše zmínili ideální platforma pro prezentační stránky a e-shopy do 5 produktů je wordpress. Pro e-shopy jsou celosvětově stabilizované platformy OpenCart, magento, prestashop, případně woocomerce.

WordPress je základnou i pro naši platformu, na níž budejeme prezentační web stránky (65% podíl na celosvětovém trhu) a pro e-shopy požíváme OpenCart (25% podíl na celosvětovém trhu) nebo woocommerce, což je garance toho, že vaše zhotovené řešení jsou ty nejlepší , což dnes ecommerce trh nabízí. Nemusíte mít obavy o zánik platformy, pracuje se s nimi intuitivně, snadno, a pokud by tomu tak nebylo, tato řešení by už dávno zanikly. Navíc, do budoucna máte možnost disponovat s vaší webovou stránkou svobodně bez omezení.

Máte ještě otázky ohledně prodeje na internetu? Viz naše blogy a podcasty. Určitě na nich najdete odpověď. Pokud jste si je nevšimli zavolejte nám nebo napište! Rádi Vám pomůžeme.

Related posts